Lapis lazuli

Lapis lazuli, někdy nazývaný zkráceně také jako lazurit, je polodrahokam zbarvený do nádherné modré barvy, často až do královské modré tmavé barvy. Při lepším pohledu na kámen spatříte jakési jemné, tenké „žilky“ ve zlatavé barvě. Některé kameny dokonce připomínají noční oblohu. Pokud vás okouzlil hned na první pohled, vezměte si ho ať už jako samostatný kamínek nebo v podobě šperku. Určitě vám dobře poslouží a pomůže.

Lapis lazuliMimořádně užitečný Lapis lazuli

Polodrahokam lapis lazuli působí na několik oblastí ať už jde o zdraví, nebo život jako takový. Třeba zmínit, že zvyšuje duchovní schopnosti člověka, posiluje vnitřní vyrovnanost a dodává pocit klidu bez stresu, vnese jakousi harmonii do života. Podle slov některých nositelů ví odvrátit příchozí neštěstí a odstranit utrpení různého původu. Aby toho nebylo málo, lapis lazuli má další nenahraditelnou vlastnost – zbavuje člověka plachosti a strachu, takže jeho nošení vás osmělí v různých situacích. Ze zdravotního hlediska potlačí bolest migrény což ocení nejeden nositel tohoto polodrahokamu. Zároveň pomůže překonat období depresi, sníží krevní tlak a postupně čistí krev. Zaměřuje se pozitivně i na naše hlasivky. Málokdo ví, že pokud vás píchne hmyz je dobré místo potřít právě tímto polodrahokamem a místo se dřív zahojí.

Jak nosit Lapis lazuli?

Šperky vyrobené z lapis lazuli byste měli nosit v oblasti třetího oka, nebo kdekoliv na těle mezi temenem hlavy a hrudní kostí. Ideální je proto v běžný den nosit lapis lazuli v podobě náušnic, nebo krátkého náhrdelníku, aby se šperk vměstnal právě do zmíněné části těla. Myslete na to, že lapis lazuli ztrácí svou krásnou barvu pod vlivem chemikálie. Chraňte proto tento polodrahokam například před lakem na vlasy nebo deodorantem. Škodí mu i ultrazvuk. Chcete-li se o šperk starat dobře a dobíjet ho, dělejte tak v noci během úplňku, nikdy ne na přímém slunci (mohl by se začít pomalu trousit).

Diskuze je uzavřena.

Mohlo by se Vám také líbit