Kameny podle energie Jin a Jang

Vzpomínáte si z hodin chemie, nebo přírodních věd na Mohsovy stupnice tvrdosti minerálů? Možná jste netušili, že o mnohém vypovídá i o energii a působení toho-kterého drahého kamene. Je to jeden ze základních znaků určujících, zda je ve vašem oblíbeném kameni koncentrovaná ženská jinová, nebo mužská jangová energie.

Energia Jin a Jang

Jin představuje ženskou energii. Umožňuje „vybití“ ve spojení se zemí. Energie Jang představuje naopak ženský protipól, nebo mužskou energii. Jang umožňuje „nabití“ ve spojení s nebem. Jinovou a jangovou sílu lze identifikovat podle několika znaků:

 Jang Jin

  mužská | ženská

   světlá | tmavá

      teplá | studená

červená | modrá

   tvrdá | měkká

    uspořádaná | neuspořádaná

 

jin a jang

Čínské dělení „mužského a ženského“ se od toho, které známe tady v Česku, místy liší. Za mužské aspekty se považují: aktivita, průbojnost, oheň, kým ženské aspekty vystihuje klid, pasivita a voda. Podle toho lze na jinové a jangové rozdělit i vzácné kameny. Nic na světě však není čistá jin, tak jako nic není čistý jang. Každá energie má svůj původ ve svém protipólu (proto je i na bílé části symbolu Jin a Jang černý bod a na černé části bílý bod). Je to koloběh, stupnice, či jakkoliv jinak to nazveme. Do ní lze zařadit i vzácné kameny. Od nejtvrdších (výrazně jangových), přes středně tvrdé (vyvážené)´, až po nejměkčí (výrazně jinové):

Jang– diamant, rubín, safír, smaragd, topaz, granát,

citrín, záhněda, růženín, křišťál, ametyst,

achát, jaspis, avanturín, amazonit, jadeit, lapis lazuli, malachit, tyrkys, hematitJin

Diamant je nejtvrdší nerost, jeho tvrdost dosahuje na Mohsově stupnici tvrdosti minerálů stupeň 10 a je v něm koncentrované nejvyšší množství jangové energie. Tvrdé minerály volíme, pokud chci posílit aspekty přiřazeny mužské jangové energii, např. sílu, ambicióznost, průbojnost, nebo chceme zvýšit energii.

Kámen, jehož stupeň tvrdosti je 7, představuje rovnováhu obou energií- jinové i jangové. Na 7. stupni tvrdosti se pohybují tyto kameny – citrín, ametysty, růženín, křišťály, záhnědy. Tyto kameny obsahují přibližně stejný podíl jin a jang, proto umocňují pocit rovnováhy a harmonie.

Čím je kámen měkčí, tím více jinové energie se v něm nachází. Jinovou energii má např. kamenná sůl se stupněm tvrdosti 2, ale také hematit s tvrdostí 6,5. Kameny s vyšší koncentrací ženské jinové energie si vybíráme tehdy, pokud se chceme uvolnit, dosáhnout klid, mír a zbavit se starostí.

 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by se Vám také líbit